MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

Média konvertory

ULTIMODE

Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-207M
(jeden single- módový kabel do 20 km)
Kód zboží: L11521
Cena bez DPHCena s DPHSlevaplatnost  
1793,76 Kč2170,45 Kč0 %
Ethernet media converter ULTIMODE M-270M allows to change electrical signals (Ethernet data stream) coming via typical STP/UTP cable into modulated light signal transmitted via one single-mode fiber.
Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-207M<br />(jeden single- módový kabel do 20 km)
Přední panel ULTIMODE M-207M konvertoru
Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-207M<br />(jeden single- módový kabel do 20 km)
Zadní panel
Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-207M<br />(jeden single- módový kabel do 20 km)
Zdroj napájení
Distinguishing features:
  • 1 x Ethernetový 10/100 Mb/s port (RJ-45)
  • maximální přenosová vzdálenost - 20 km
  • přenos přes jeden single-módový kabel
  • LED indikátory zobrazující operační status
  • jednoduchá instalace
  • set obsahuje 2 transceivery a zdroj napájení
ULTIMODE M-207M je set spolehlivých média konvertorů, které umožňují přenos Fast Ethernetového datového toku dvěma single-módovými vlákny na vzdálenost až 20 km. Média konvertor má jeden SC konektor používaný k přenosu (Tx) nebo k příjmu (Rx) signálu. To je možné díky využití technologie WDM w(avelength-division multiplexing technology) - různé vlnové délky /barvy/ laserového světla k přenosu různých signálů jedním vláknem. To významně snižuje instalační náklady. Set obsahuje 2 transceivery a zdroj napájení (12VDC/2A).
Jedno zařízení přenáší optický signál ve III přenosové okně (1550 nm), zatímco druhé zařízení využívá II okno (1310 nm). Sensitivita přijímače a výstupní výkon transmitteru je přizpůsobena k přenosu informací až do 20 km. V případě kratších vzdáleností (do 2 km), je požádováno použít přídavný 2dB attenuátor k přijímači. Ten jej ochrání před shořením.
ULTIMODE zařízení mají MDI/MDIX auto detekční vlastnost a automaticky vyhledají a nastaví nejrychlejší připojení a mód. "Store and forward" mechanismus umožňuje ověřit přijatá data požitím funkce checksum.
ULTIMODE média konvertory jsou plně kompatibilní s IEEE 802.3 a IEEE 802.3u standardy. Jejich instalace je velice jednoduchá díky "Plug and Play" vlastnosti. LED indikátory zobrazují aktuální operační status. Odolné laserové diody s resonátory od Fabry-Perot zajišťují (MTBF) minimálně 100 000 hodin (více než 11 let).
Specifikace:

 Name: ULTIMODE M-207M
 Code: L11521
 Standards: IEEE 802.3u. IEEE 802.3u
LAN port: 802.3 (10Base-TX). 802.3u (100Base-TX/FX)
 RJ-45 UTP/STP cat. 3. 4. 5. max 100m
 Optical port:Single-mode fiber (8.3/125μm. 8.7/125μm. 9/125μm. 10/125μm)
 Max 20 km
 Wavelength (Tx): 1310/1550 nm
 Wavelength (Rx): 1310/1550 nm
 Optical connectors: 1xSC
 Tx power: -3 ... -8 dB
 Rx sensitivity: -22 ... - 5 dB
 Transmission speed: 10/100 Mb/s
 Power: DC 5V/ 2A
 Operating temperature range: -10 ... 50 oC

UPOZORNĚNÍ!! Není dovoleno dívat se přímo do optického portu pokud je zařízení zapojeno. Paprsky nevidetelné pro lidské oko mohou poškodit sítnici!

Proč zvolit optická vlákna:
  • možnost posílání signálu na dlouhé vzdálenosti (nízký útlum optických vláken - např. pro vlnovou délku 1550 nm je útlum okolo 0.2 dB na kilometr, což znamená, že signál může být odeslán na vzdálenost 200km - bez regenerace)
  • vysoký objem přenášených informací jednotlivým vláknem,
  • odolnost vůči electromagnetickým rušením
  • odolnost vůči vlivům počasí (vlhkost, elektrostatické výboje a další)
  • není možný odposlech
  • nízká váha a malé rozměry
ULTIMODE média konvertory jsou široce používané pro přenost Ethernetových signálů na dlouhé vzdálenosti a v oblastech vystavených špatným podnebným podmínkám. Optická vlákna poskytují plnou elektrickou izolaci a odolnost vůči elektromagnetickému rušení. Média konvertory jsou v první řadě používané k propojení budov sítí LAN (např. oddělené budovy jedné korporace). Níže uvádíme příklad použití ULTIMODE konvertorů.

Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-207M<br />(jeden single- módový kabel do 20 km)Switch TP-Link TL-SF1008D 8 portů
Příklad aplikace ULTIMODE média konvertoru

Zařízení jsou konstruována pro vnitřní fungování. Řada ULTIMODE zahrnuje několik typů:
  • se dvěma multimódovými vlákny - přenos do 2km - M-023M L10021
  • se dvěma single-módovými vlákny - přenos do 40km - M-403M L11041
  • s jedním single-módovým (WDM) vláknem - přenos do 20km - M-207G L11525 a přenos do 40km - M-407M L11541
Seznam parametrů média konvertorů řady ULTIMODE
Name:M-023MM-403MM-207MM-407MM-207G
Code:L10021L11041L11521L11541L11525
Supported standards:IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Transmission speed:10/100 Mbps10/100/1000 Mbps
Optical connectors:2xSCSC
Range [km]: 240204020
Wavelength
Tx/Rx [nm]:
1310/13101310/1550, 1550/1310
Ethernet port:RJ-45
Power:DC 5V/2ADC 5V/2ADC 5V/2ADC 5V/2ADC 5V/2A

Cena bez DPHCena s DPHSlevaplatnost  
1793,76 Kč2170,45 Kč0 %
 
Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-207M
(jeden single- módový kabel do 20 km)
Kód zboží: L11521
DOPLNIT
KNIHOVNA POBOČKY
NOVINKY V KNIHOVNĚ
PŘEČTĚTE SI