MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

Optický video konverter ULTIMODE V-216D (single-mode, WDM, 16x video, 1x data, RACK 19'')
Optický video konverter ULTIMODE V-216D L2921 umožňuje přenos 16 video kanálů a jeden kanál telemetrických dat (RS-485) přes jedno optické vlákno na vzdálenost až 20 km.
Optický video konverter ULTIMODE V-216D (single-mode, WDM, 16x video, 1x data, RACK 19'')
Náhled konvertoru ULTIMODE V-216D
Optický video konverter ULTIMODE V-216D (single-mode, WDM, 16x video, 1x data, RACK 19'')
Zadní pohled na jeden ze dvou kusů zařízení
Optický video konverter ULTIMODE V-216D (single-mode, WDM, 16x video, 1x data, RACK 19'')
Přibalené příslušenství
Charakteristické znaky:
  • 16 video kanálů
  • 1 jednosměrný RS-485 data kanál
  • možnost montáže do racku 19"
  • maximální přenosová vzdálenost: 20 km
  • optické konektory LC
  • přenos přes jedno vlákno single-mode fiber (WDM)
  • LED Indikátory ukazují provozní stav
  • sada obsahuje video vysílač a přijímač, 2 napájecí kabely
  • velmi jednoduchá instalace
ULTIMODE V-216D video konvertor používá nejnovější optické technologie, které zajišťují přenos 16 video kanálů a 1 stejnosměrného RS-485 data kanálu (v opačném směru - od video přijímače k ​​video vysílači) pomocí jediného optického vlákna. To je možné díky použití technologie wavelength-division multiplexing (WDM) - různé vlnové délky přenášejí různé signály přes jeden prvek vlákna, což výrazně snižuje náklady na instalaci. Zařízení využívá specializované SFP WDM moduly s LC konektorem. Sada obsahuje 2 L2921 zařízení - vysílač s označením "T" a video přijímač označený "R". Zařízení jsou určena pro umístění do 19 "rackových skříní.
Jedno ze zařízení přenáší optický signál v přenosovém okně III (1550 nm), zatímco druhé používá okno II (1310 nm). Citlivost přijímače a výstupní výkon vysílače je přizpůsoben k přenosu informací do 20 km. V případě kratší vzdálenosti (do 2 km) je nutno použít další 2 dB utlmovače v přijímačích. Ten ho ochrání proti "spálení". Odolné laserové diody s rezonátorem Fabry-pero zabezpečuje provoz minimálně 100 000 hodin (více než 11 let).
Sada je kompatibilní se systémem NTSC / PAL / SECAM a zajišťuje vysoce kvalitní přenos live videa na vzdálenost až 20 km, mnohem delší, než nabízejí standardní zařízení. Možnost zasílání řídícího signálu (RS-485) z video přijímače na vysílač umožňuje použití PTZ kamer.
Specifications:
Optical port
 Connector: LC
 Range: 20 km
 Operating wavelengths: 1310/1550 nm
 Transmitter: Rx sensitivity (data):-35dB ... -3dB
 Tx power (video):-8dB ... -3dB
 Receiver: Rx sensitivity (video):-22dB ... -3dB
 Tx power (data):-15dB ... -5dB
Video signal
 Number of channels:

 16

 Connectors: BNC
 Standards: NTSC/PAL/SECAM
 Rated input level: 1 Vpp. 75Ω
 Video baseband: 5...7.5 MHz
 DG: < 1%
 DP: < 1%
 SNR: > 70 dB
Data Number of channels: 1
 Data rate: 0 – 400 kb/s
 BER: < 10-9
 Interface: RS-485
Physical specs
 Operating temperature: -40...80 oC
 Dimensions: 435 x 220 x 45 mm
 Power: 100-250 VAC. 50-60 Hz
UPOZORNĚNÍ!! Není dovoleno dívat se přímo do optického portu, pokud je zařízení připojeno. Záření neviditelné pro lidské oko může poškodit sítnici!
Video konvertor V-216D funguje pouze s nainstalovaným SFP moduly.
Proč si vybrat optická vlákna:
  • možnost posílání signálu na dlouhé vzdálenosti (nízký útlum optických vláken - např.. pro vlnové délky 1550 nm je útlum přibližně 0,2 dB na kilometr, což znamená, že signál může být zaslán na vzdálenost 200 km - bez regenerace)
  • velké objemy přenosu informací pomocí jediného vlákna
  • kompletní odolnost vůči elektromagnetickému rušení
  • odolnost vůči povětrnostním podmínkám (vlhkost, elektrostatické výboje a další)
  • bez možnosti odbočení
  • nízká hmotnost a malé rozměry
Video konvertory ze série ULTIMODE mohou spolupracovat se všemi analogovými CCTV kamerami. Jsou určeny pro vnitřní provoz. Naše nabídka zahrnuje i následující video konvertory:
  • s 1 video vstupem a datovým kanálem: L2102 (multimode) a L2121 (single-mode)
  • 4 video vstupy a datový kanál: L2402 (multimode) a L2421 (single mode)
  • 4 video vstupy, datový kanál a audio kanál: L2423 (single-mode)
  • 8 video vstupů a datový kanál: L2802 (multimode) a L2821 (single-mode)
 
Optický video konverter ULTIMODE V-216D (single-mode, WDM, 16x video, 1x data, RACK 19'')