MŮJ KOŠÍK
Můj košík je prázdný

Optický video konvertor ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Optický video konvertor ULTIMODE V-021D L2102 umožňuje přenos jednoho video kanálu a jednoho telemetrického data kanálu (RS-485) přes jeden optický kabel do 2 km.

Optický video konvertor ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
V-021D konvertor set
Optický video konvertor ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Přední pohled
Optický video konvertor ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Pohled zezadu
Popis vlastností:
  • 1 video channel
  • 1 one-way RS-485 data channel
  • maximum transmission distance - 2 km
  • transmission via one multimode fiber (WDM)
  • LED indicators showing operating status
  • the set contains video transmitter, video receiver, 2 power supplies
  • very easy installation
ULTIMODE V-021D video konvertor používá poslední optickou technologii. To zajišťuje přenos jednoho video kanálu a jednoho jednosměrného data kanálu RS-485 v opačném směru - od video přijímače k video transmiteru. To je možné kvůli použití technologie WDM (wavelength-division multiplexing) - různé vlnové délky (barvy) laserového světla k přenosu různých signálů přes jeden proud vlákna. To znatelně snižuje náklady na instalaci. L2102 set obsahuje 2 moduly - video transmiter označen "T" a video přijímač označen "R" - a 2 zdroje napájení (výstup: 12VDC/2A).
Transmiter přenáší optický signál v druhém přenosovém okně (1310 nm), zatímco přijímač (pro přenos telemetrických dat) používá první okno (850 nm). Citlivost přijímače a výstupní výkon transmiteru je přizpůsoben přijímat informace do 2 km. Odolné laserové diody resonátoru od Fabry-Perot zajišťují MTBF (mean-time-between-failure) minimálně 100000 hodin (více než 11 let).
Set je kompatibilní s NTSC/PAL/SECAM systémy a zajišťuje vysoce kvalitní přenos živého videa na vzdálenosti do 2 km, o mnoho delší vzdálenost než nabízí standartní zařízení. Možnost posílání kontrolního signálu (RS-485) z video přijímače do video transmiteru umožňuje použití PTZ kamer.
Specifikace:

Optical port Connector: SC
 Range: 2 km
 Wavelength: 1310/850 nm
 Transmitter: Rx sensitivity:-35 dB ... -3 dB
 Tx power:-8 dB ... -3 dB
 Receiver: Rx sensitivity:-22 dB ... -3 dB
 Tx power (data):-15 dB ... -5 dB
Video Number of channels: 1
 Connector: BNC
 System: NTSC/PAL/SECAM
 Level/impedance: 1 Vpp / 75 Ω
 Band: 5 MHz – 7.5 MHz
 DG: < 1%
 DP: < 1%
 SNR: > 70 dB
Data Number of channels: 1
 Bandwidth: 0 – 400 Kb/s
 BER: < 10-9
 Interface: RS-485
Power & Environment Operating temperature range: -40 ... 80 oC
 Operating humidity range: 0 – 95 % (no condensation)
 Power: 5 VDC /2 A

NOTICE!! It is not allowed to look directly at the fiber port when the device is plugged. The radiation invisible for the human eye can damage the retina!
Why to choose fiber optics:
  • možnost posílání signálu na dlouhé vzdálenosti (nízký útlum optických vláken - např. pro vlnovou délku 1550 nm je útlum okolo 0.2 dB na km, což znamená, že signál může být odesílán na vzdálenost 200km - bez regenerace)
  • vysokoobjemový informační přenos přes jednotlivé vlákno
  • odolnost vůči elektromagnetickému rušení
  • odolost vůči nepříznivým vlivům počasí (vlhkost, elektrostatické výboje a další)
  • žádný odposlech
  • nízká váha a malé rozměry
ULTIMODE video converters are widely used for the transmission of CCTV signals over long distances and in areas exposed to harsh weather conditions. Optical fibers provide full electrical insulation and resistance to electromagnetic interference. Below there is a sample application of ULTIMODE converters.
Řídící jednotka KB-2000-3ACCTV 19Kamera otočná, den/noc TPOWER-S2 ( Speed Dome )
Příklad zapojení ULTIMODE video konvertoru

Video konvertory řady ULTIMODE mohou kooperovat se všemi CCTV kamerami s VGA rozlišením. Naše nabídka také zahrnuje stejné video konvertory se 4 video vstupy a data kanálem ULTIMODE V-024 L2402 a s 8 video vstupy a data kanálem - ULTIMODE V-028 L2802.

Na delší vzdálenosti nabízíme jednomódové ULTIMODE video konvertory s dosahem do 20 km. Dalekodosahovým ekvivalentem multimódového V-021 je jednomódový video konvertor V-201D L2121.
Seznam parametrů ULTIMODE video konvertorů z řady V-02xD
NameV-021DV-024DV-028D
CodeL2102L2402L2802
Optical connectorsSCSCSC
Max range [km]222
Wavelength [nm]1310/8501310/8501310/850
Number of video channels148
Video connectors
BNCBNCBNC
TV systemsNTSC/PAL
/SECAM
NTSC/PAL
/SECAM
NTSC/PAL
/SECAM
Number of data channels111
Data interfaceRS-485RS-485RS-485
Data throughputup to 400 kb/sup to 400 kb/sup to 400 kb/s
Number of audio channels
---
Number of alarm channels
---
Power
5 VDC / 2 A5 VDC / 2 A5 VDC / 2 A
 
Optický video konvertor ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)