Measurements in fiber optic systems - transmission method.

This article summarizes the knowledge for the installer who faces the task of verifying the correctness of a fiber optic system. The article describes in detail all aspects related to the idea and procedures of measurement by the transmission method.

Přečtěte si více

Řada zařízení ULTIMODE pro testování a měření instalací optických vláken.

Krátká prezentace nové řady přístrojů ULTIMODE pro testování a měření optických instalací.

Přečtěte si více

Instalace optických vláken RTV/SAT ve vícebytových budovách

Optická vlákna hrají stále důležitější roli při přenosu signálů RTV/SAT. Zaručují nízké ztráty signálu a velmi vysokou odolnost proti rušení. Společnost DIPOL nabízí nové řešení od společnosti TERRA, které umožňuje realizovat systémy SMATV pomocí optických vláken.

Přečtěte si více

Instalace optických vláken pro kamery umístěné na sloupech.

Hlavním problémem, s nímž se potýká instalační firma, která zavádí optický kamerový systém na volném prostranství, je volba správného způsobu instalace a připojení IP kamer.

Přečtěte si více

Útlum svaru provedeného svářečkou Signal Fire - zkouška

Trh se svářečkami s optickými vlákny se v posledních několika letech výrazně změnil. K japonským svářečkám známých značek (Fujikura, Sumitomo, Fitel) a korejským svářečkám (např. Inno), které v mnoha ohledech drží krok, přibyly levné čínské svářečky.

Přečtěte si více

Fiber optic cables guide

This article gathers basic information about fiber-optic cables offered by DIPOL. The short guide is designed to help you choose the best cable for your needs resulting from the requirements for your installation.

Přečtěte si více

Fiber optic measurements

The article contains general information on performing measurements in fiber optic installations. The transmission method and reflectometric measurements are described.

Přečtěte si více

Svářečka Signal Fire AI-8/AI-8C/AI-9 - jak začít svařovat?

Signal Fire je rychle rostoucí společnost, která se specializuje na výrobu svářeček optických vláken. Sídlí v Čcheng-tu a zaměstnává téměř 200 lidí. Zařízení nabízená společností Signal Fire jsou postavena na komponentech renomovaných výrobců (včetně evropských) a technologická řešení jsou chráněna řadou patentů. Charakteristickým rysem svářeček tohoto výrobce je použití chytrých telefonů pro jejich konfiguraci, archivaci dat o provedených svarech a případnou diagnostiku. Výrobky společnosti se prosadily na trzích po celém světě. O vysoké kvalitě jejích výrobků svědčí záruční podmínky, které umožňují výměnu zařízení po 50 000 svárech.

Přečtěte si více

Řezání vláken bez tajemství - nastavení nože.

Základem úspěšného spojování vláken je správná příprava optických vláken. Ani ta nejlepší a nejdražší svářečka nedokáže správně spojit špinavá nebo špatně nařezaná vlákna. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité udržovat optické nástroje v čistotě.

Přečtěte si více

Fiber-optic technology in CCTV systems - practical issues

The main problem faced by the installer implementing video monitoring system is the choice of the appropriate type of fiber optic cable and wiring topology for the particular installation. Because the most common questions relate to installations where cameras are deployed on poles or lampposts, all the examples refer to this type of implementations, however the information is relevant to other types of installations, as well.

Přečtěte si více