Útlum svaru provedeného svářečkou Signal Fire - zkouška

Trh se svářečkami s optickými vlákny se v posledních několika letech výrazně změnil. K japonským svářečkám známých značek (Fujikura, Sumitomo, Fitel) a korejským svářečkám (např. Inno), které v mnoha ohledech drží krok, přibyly levné čínské svářečky.

Přečtěte si více

Fiber optic measurements

The article contains general information on performing measurements in fiber optic installations. The transmission method and reflectometric measurements are described.

Přečtěte si více

Svářečka Signal Fire AI-8/AI-8C/AI-9 - jak začít svařovat?

Signal Fire je rychle rostoucí společnost, která se specializuje na výrobu svářeček optických vláken. Sídlí v Čcheng-tu a zaměstnává téměř 200 lidí. Zařízení nabízená společností Signal Fire jsou postavena na komponentech renomovaných výrobců (včetně evropských) a technologická řešení jsou chráněna řadou patentů. Charakteristickým rysem svářeček tohoto výrobce je použití chytrých telefonů pro jejich konfiguraci, archivaci dat o provedených svarech a případnou diagnostiku. Výrobky společnosti se prosadily na trzích po celém světě. O vysoké kvalitě jejích výrobků svědčí záruční podmínky, které umožňují výměnu zařízení po 50 000 svárech.

Přečtěte si více

Řezání vláken bez tajemství - nastavení nože.

Základem úspěšného spojování vláken je správná příprava optických vláken. Ani ta nejlepší a nejdražší svářečka nedokáže správně spojit špinavá nebo špatně nařezaná vlákna. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité udržovat optické nástroje v čistotě.

Přečtěte si více

FTTH - installation of a distribution frame/box

Implementations of FTTH installations based on fiber optic subscriber lines arranged in a star topology are currently the most popular way of deploying fiber optics in multi-family buildings. The main advantages of the solution include a relatively low cost and a simple installation.

Přečtěte si více

Optická vlákna míří do domácností - Jak je spojit?

Systems based on optical fibers are becoming increasingly popular. General availability of comparatively cheap devices converting electrical signals to optical form and vice versa, combined with the advantages of optical transmission, especially very wide band, galvanic isolation between devices and no problems with implementation of long links, are the main reasons for the wider and wider use of this technology in LANs, analog and IP video surveillance systems, S/MATV installations and even in alarm systems. The latest regulations of the construction law in many countries, e. g. in Poland, force investors and building designers to implement fiber optic installations in all newly built buildings of public and multi-dwelling categories. The installations must be "ready-to-use" independently from the initial utilization factor at the moment of the completion of the construction. Due to these facts, installation companies and installers of "low-voltage systems" must be qualified or have to get qualifications in the field of fiber optics, especially in the practical aspects such as installing and measuring/testing fiber optic systems. It is simply necessary for their success on the market.

Přečtěte si více

Jak ukončit vlákno s ULTIMODE FAST konektory

ULTIMODE FAST rychle-spojky umožňují ukončení vláken s SC konektory bez časově náročného lepení a leštění. Postup však nevyžaduje "sterilní" podmínky, protože konec zabudovaného optického fragmentu byl slepený a leštěný výrobcem. Nízká ztráta na úrovni 0,25 dB je dosaženo díky pokročilému umístění vloženého vlákna ukončeného V-drážkami. Optický gel, který je v konektorech také použit, snižuje následky nepřesného řezu a případné mezery mezi konci vláken.

Přečtěte si více

Mechanické spojování optických kabelů - ULTIMODE FAST-MS1

Mechanické spoje ULTIMODE FAST-MS1 se používají pro trvalé připojení optických vláken bez nutnosti svařování. Nízké ztráty na úrovni 0.1 dB je dosaženo díky pokročilým umístěním konců vláken ve tvaru "V". Optický gel, který je také použit v mechanických spojích, snižuje účinky nepřesných řezů a případné mezery mezi konci.

Přečtěte si více