Fiber optic cables guide

This article gathers basic information about fiber-optic cables offered by DIPOL. The short guide is designed to help you choose the best cable for your needs resulting from the requirements for your installation.

Přečtěte si více

FTTH - distribution methods in buildings

FTTH networks make an important part of modern telecommunication installations in residential buildings and other multi-dwelling units. The growing popularity of fiber optic systems "in the last mile" is the consequence both of legislation adopted in many countries and a growing awareness of investors. Fast and reliable access to the Internet and multimedia services has become a priority. The popularization of optical fibers is also possible due to cheap and effective technological solutions. Internet service providers have noticed the advantages of passive optical networks (xPON).

Přečtěte si více

ABC práce s optickými vlákny pro začátečníky.

Pro mnoho montážních firem znamená přechod z měděné na skleněnou technologii vybavení dílny novými, dosud nepoužívanými nástroji. Spolu s novým vybavením musí montéři zlepšit své manuální dovednosti, protože práce s optickými vlákny nepochybně vyžaduje jiný, opatrnější přístup.

Přečtěte si více

Optické standardy

S velkou popularitu optických spojů v posledních několika letech je hlavní část z nich v současnosti založena na moderních single-mode vláknech. Nicméně, i single-mode a také multimode vlákna se dělí do mnoha kategorií, které se shodují s normami a továrními specifikacemi.

Přečtěte si více

Multimode a single mode optické kabely

Jedním ze základních kritérií pro rozdělení optických zařízení je typ optického vlákna, se kterým pracují. Toto rozdělení závisí na typu přenosu světla v jádře optického vlákna a dělí optická vlákna na jednovidová a mnohovidová. Přenos v optickém vlákně je založen na jevu úplného vnitřního odrazu. Jádro je médium, v němž světlo probíhá, a je obvykle vyrobeno z dopovaného skla (např. GeO2 + SiO2), zatímco plášť optického vlákna je vyroben z čistého skla (SiO2). Výběr materiálu je dán indexem lomu obou médií. Aby došlo k úplnému vnitřnímu odrazu, musí být index lomu pláště (čisté sklo) nižší než index lomu jádra optického vlákna (dopované sklo). Nárazník obklopující plášť je ochranná vrstva obvykle vyrobená z termoplastického materiálu a speciálních gelů určených k ochraně vlákna před mechanickým poškozením.

Přečtěte si více

Vyrovnání výkonu v optické přenosové lince

Nejdůležitějším úkolem při návrhování optických linek je určení maximálního dosahu optické přenosové linky, aby bylo dosaženo vyrovnaného výkonu. Vyrovnaný výkon je porovnání výkonu vstupu optické linky se ztrátami v optických kabelech a ostatních komponentech linky. To pomůže najít optimální parametry přenosových a přijímacích zařízení k zajištění správného přenosu signálu.

Přečtěte si více