Jedním z kritérií pro klasifikaci televizních systémů v hotelech je programová nabídka. Nejjednodušší systémy mohou poskytovat pouze volně dostupné pozemní televizní vysílání, zatímco pokročilejší řešení budou zahrnovat satelitní kanály, a to i některé prémiové (placená televize). Obsah požadovaný majitelem/investorem bude záviset na kategoriích potenciálních hotelových hostů (zahraniční a tematické kanály atd.).
Přečtěte si víceOptická vlákna hrají stále důležitější roli při přenosu signálů RTV/SAT. Zaručují nízké ztráty signálu a velmi vysokou odolnost proti rušení. Společnost DIPOL nabízí nové řešení od společnosti TERRA, které umožňuje realizovat systémy SMATV pomocí optických vláken.
Přečtěte si víceSatelitní antény jsou jednou z mnoha důležitých součástí anténní instalace. Tento typ antény zajišťuje příjem signálu vysílaného telekomunikačními satelity a umožňuje přístup ke stovkám zahraničních programů vysílaných i z těch nejodlehlejších míst na světě.
Přečtěte si víceNAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 305/2011 ze dne 9. března 2011, kterým se stanoví harmonizované podmínky pro uvádění stavebních výrobků na trh a kterým se zrušuje směrnice Rady 89/106 / EHS (Construction Product Directive). "Toto nařízení stanoví podmínky pro uvádění stavebních výrobků na trh nebo zpřístupnění stavebních výrobků na trhu, a to stanovením harmonizovaných pravidel týkajících se způsobu vyjádření vlastností stavebních výrobků a používání označení CE na těchto výrobcích." Nařízení vstoupilo v platnost 1. července 2013.
Přečtěte si víceHlavní stanice distribuující satelitní programy po konverzi do digitální podoby DVB-T COFDM jsou stále nejoblíbenějším řešením používaným v mnoha hotelech. Satelitní kanály mohou doplňovat nabídku programů pozemního televizního vysílání nebo být jediným zdrojem programové nabídky v zařízení.
Přečtěte si víceKonverze pásma audio-video (A / V) signálů do rádiové frekvence (RF) se nazývá modulace. Tento proces umožňuje distribuci signálů přicházejících ze všech druhů zdrojů, jako jsou počítače, DVD přehrávače, bezpečnostní kamery apod. prostřednictvím anténních systémů. Přístroj používaný k tomuto účelu (modulátor) je vybaven jedním párem nebo sadou A / V vstupů (SCART, RCA, HDMI) a RF výstupem. Výstupní signál dodávaný do anténního systému je k dispozici v distribuční síti jako dodatečný televizní kanál (nebo multiplex - v případě DVB-T modulátoru a dva nebo více signálů A / V), který může být přijímán jakýmkoli vhodným televizním přijímačem připojeným k RF síti.
Přečtěte si víceŘada multipřepínačů MRP s pasivními cestami DVB-T je určena pro instalace založené na hvězdicové topologii. U tohoto typu systémů se kabely ze zásuvek sbíhají v místě montáže multipřepínače nebo skupiny multipřepínačů. Tato zařízení jsou tedy ideální pro použití v rodinných domech a domech s více rodinami.
Přečtěte si víceThe article introduces concepts of implementing distribution systems of terrestrial and satellite radio and TV signals in multifamily buildings. Any subscriber is able to receive terrestrial FM/DAB/TV signals broadcast in the area, and satellite radio/TV signals from two satellite positions. All the signals come from one master antenna set... (in translation)
Přečtěte si víceStandardní multiswitche jsou přepínači širokopásmové pracující v rozmezí 950 do 2150 MHz, které při spolupráci se satelitní hlavičkou (LNB) typu Quattro umožňují distribuci signálů satelitní televize DVB-S / S2 , pozemního televizního vysílání DVB-T i rádia analogového FM / digitálního DAB pocházejícího z jedné anténní instalace na příjem pro více přijímačů TV-SAT. Úkolem multiswitch je zajištění nezávislého přístupu k libovolnému páru polarizace / pásma z vybraného satelitu pro každý satelitní přijímač. Přijímač za tím účelem zasílá ovládací signál (napájecí napětí 14/18 V, přepínací signál 0 / 22kHz nebo v případě 9-vstupové multiswitchow signál ovládání DiSEqC), na jehož základě multiswitch wyberie příslušný vstup, se kterým propojí daný výstup (přijímač vysílající daný ovládací signál).
Přečtěte si víceTERRA je jedním z největších výrobců specializovaného zařízení pro příjem a distribuci TV se satelitním příjmem signálu (DVB-S / S2), pozemní vysílání (DVB-T) a kabelové televize (DVB-C) v Evropě.Příběh se vrací do konce roku 1980, kdy firma dodala ruské a litevské trhy s analogovými satelitních přijímačů a LNB.
Přečtěte si více