Ethernetový média konvertor M-203G (pro dvě jedno-módová vlákna až do 20 km)

Kód zboží: L11025
713,61 Kč 751,17 Kč
Předchozí nejnižší cena: 751,17 Kč
Cena s DPH Sleva Množství platnost
751,17 Kč 0 % -
713,61 Kč 5 % od 1 ks. 2024-06-20
Dostupný
Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-203G umožńuje změnu elektrických signálů (Ethernetové data signály) přijímaných prostřednictvím typického STP/UTP kabelu (10/100/1000Base TX) do modulovaných světelných signálů přenášených přes jedno-módový optický kabel (1000Base FX). Média konvertor má dva SC konektory používané k přenosu (Tx) a a příjmu (Rx) signálu. Maximální dosah spojení je 20 km...

Záruka

Záruka - 3 roky.

Podrobný popis

Ethernetový média konvertor ULTIMODE M-203G umožńuje změnu elektrických signálů (Ethernetové data signály) přijímané prostřednictvím typicého STP/UTP kabelu do moduvaných světělných signálů přenášených přes jedno-módový optický kabel.
ULTIMODE M-203G je spolehlivý média konvertor, který umožňuje přenos Fast Ethernetových data signálů přes single-módový optický kabel na dlouhé vzdálenosti - až 20 km. Média konvertory mají dva SC konektory použité k přenosu(Tx) nebo k příjmu (Rx) signálu. Optický signál je přenášen a přijímán v druhém přenosovém okně 1310 nm.
ULTIMODE zařízení mají MDI/MDIX auto detekční vlastnost a automaticky vyhledají a nastaví nejrychlejší připojovací rychlost a mód. Mechanismus "Store and forward" umožńuje ověřit přijatá data pomocí funkce checksum.
Sensitivita přijímače a výstupní výkon transmiteru je navržena pro přenos do 20 km. Pokud je zařízení používáno na vzdálenost menší než 2 km měl by být použit atenuátor (k vyhnutí se možnému zničeční přijímače).
ULTIMODE M-203G média konvertory jsou plně kompatibilní s IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX/FX, IEEE 802.3z 1000BaseTX/FX standardy. Jejich instalace je jednoduchá díky vlastnosti "Plug and Play" . LED indikátory zobrazují momentální operační status. Odolná laserová dioda s rezonátorem od Fabry-Perot zajišťuje MTBF minimálně 100000 hodin (více než 11 let).

When a ULTIMODE device does not cooperate with a switch coming from another manufacturer (e.g. TP-Link), the Duplex parameter of the optical port in the incompatible device should be set to AUTO.
Popis vlastností:
  • 1 x Ethernetový port 10/100 Mbps (RJ-45)
  • dlouhý dosah - 20 km
  • přenos dvěma single-módovými vlákny
  • LED indikátory zobrazující operační status
  • jednoduchá instalace
  • zahrnuje zdroj napájení
UPOZORNĚNÍ!! Nedívete se přímo do portu vlákna, pokud je zařízení zapnuté. Neviditelné záření může poškodit lidský zrak!
Proč zvolit optická vlákna:
  • možnost odesílání signálu na velké vzdálenosti (nízký útlum optického vlákna - např. pro vlnovou délku 1550 nm the je útlum asi 0.2 dB na km, což znamená, že signál může být odesílán na vzdálenost až 200 km - bez obnovení)
  • vysoko-objemový informační přenos jednotlivým vláknem
  • odolnost proti elektromagnetickým interferencím
  • odolnost vůči vlivům počasí (vlhkost, elektrostatické výboje a další)
  • žádný odposlech
  • nízká váha a malé rozměry
ULTIMODE média konvertory jsou široce používané pro přenost Ethernetových signálů na dlouhé vzdálenosti a v oblastech vystavených špatným podmínkám počasí. Optická vlákna poskytují plnou elektrickou izolaci a odolnost vůči elektromagnetickým interferencím. Média konvertory ULTIMODE M-203G jsou především používané k propojení LAN budov (např. oddělené budovy jedné korporace). N9že je uveden vzor aplikace ULTIMODE konvertorů.
Switch TP-Link TL-SF1008D 8 portůEthernetový média konvertor M-203G (pro dvě jedno-módová vlákna až do 20 km)Ethernetový média konvertor M-203G (pro dvě jedno-módová vlákna až do 20 km)
Příklad aplikace ULTIMODE média konvertoru

Zařízení jsou konstruována pro vnitřní fungování. ULTIMODE řada zahrnuje multimódový Ethernetový média konvertor (10/100/1000 Mb/s) s dosahem až 2 km - ULTIMODE M-023G L10025 a WDM single-módový média konvertor (10/100/1000 Mb/s) přenášející signály v obou směrech přes jednotlivé vlákno - ULTIMODE M-207G L11525.

Specifikace

Typ zboží Media converter
Brand ULTIMODE
Název M-203G
Transmission type Duplex – 2 fibers
Typ optického vlákna Single-mode
Optical interface speed MBps 1000
Type of optical interface connector SC/PC duplex
Transmission range km 20
wavelength Tx nm 1310
Rx nm 1310
Výkon vysílače dBm -8...-3
Citlivost přijímače dBm > -22
Ethernet port number pcs. 1
Rychlost MBps 10/100/1000
connector type RJ45
Others
Diody LED PWR, 1000M, Link Act, FDX, SD
Power supply voltage DCV 5
Current capacity A 2
Provozní teplota °C 0...+50
Rozměry mm 97 × 73 × 27