Kabel HDMI Signal 1m v2.1 slim 8K@60Hz

Kód zboží: H1015
131,65 Kč
Cena s DPH Sleva Množství platnost
131,65 Kč 0 % od 1 ks.
Dostupný
Kabel HDMI Signal splňuje všechny požadavky normy HDMI 2.1 a má malý průměr (4 mm) a malý poloměr ohybu.
• Délka: 1 m,
• Standard HDMI v2.1,
• Tloušťka kabelu 4 mm,
• Velikost zátky v nejširším místě je 18 mm,
• Přenos videa v maximálním rozlišení 7680 × 4320p,
• Přenos videa v rozlišení FullHD, UltraHD, 8K.
• Podpora dynamického HDR (HDR10+).
• Podpora rozšířeného zpětného zvukového kanálu (eARC)
• Maximální šířka pásma až 48 Gb/s.
• Ethernetový kanál.

Záruka

Záruka - 3 roky.

Podrobný popis

Kabel HDMI Slim splňuje všechny požadavky normy HDMI 2.1. Má malý průměr (4 mm) a malý poloměr ohybu (40 mm). Kabel se používá v místech, kde není prostor pro pokládku standardních kabelů a kde je obzvláště důležitá estetika instalace. Kabel přenáší obraz a zvuk.
Přenos přes kabel HDMI se hojně používá v televizorech, televizních dekodérech a herních konzolích. V případě HDMI 2.0 může uživatel očekávat přenos videa v maximálním rozlišení 4K (60 fps) s podporou HDR (v případě oblíbeného standardu HDMI 1.4 to bylo rozlišení 4K s 30 fps).
Kabel H1015 HDMI 2.1 dokáže přenášet video v rozlišení 4K, 120 snímků za sekundu (nebo 8K, 60 snímků za sekundu). To je možné pouze v případě, že obě zařízení připojená kabelem splňují požadavky standardu HDMI v2.1. Kabel je kompatibilní se staršími verzemi standardu.
Charakteristika:
  • Délka: 1 m,
  • Standard HDMI v2.1,
  • Tloušťka kabelu 4 mm,
  • Velikost zátky v nejširším místě je 18 mm,
  • Přenos obrazu v maximálním rozlišení 7680 × 4320p,
  • Přenos videa v rozlišení FullHD, UltraHD, 8K.
  • Podpora dynamického HDR (HDR10+).
  • Podpora rozšířeného zpětného zvukového kanálu (eARC)
  • Maximální šířka pásma až 48 Gb/s.
  • Ethernetový kanál.
Kabel splňuje normu HDMI v2.1.
Specifikace HDMI 2.1 umožňuje přenos videa s velmi vysokým rozlišením (rozlišení 8K@60HZ). 8K je zkratka pro 7680 řádků na šířku a 4320 řádků na výšku obrazu.
.
Kanál eARC umožňuje posílat zvukový proud například do přijímače na základě připojení HDMI bez nutnosti dalších kabelových připojení (audio). Díky kanálu eARC lze při poslechu prostorového zvuku DOLBY ATMOS a DTS:X dosáhnout filmové hloubky. Vzhledem k omezením běžného kanálu ARC (HDMI 1.4) umožňuje zpracování těchto formátů pouze eARC.
.
Dynamický HDR poskytuje vyšší kontrastní poměr a širší barevný prostor, což umožňuje zobrazit realističtější a přirozenější obraz, který se blíží tomu, jak vidí lidské oči. Díky dynamickým metadatům standardu HDR10+ se křivka mapování odstínů přizpůsobuje každé scéně zvlášť. Tím je zajištěna optimální reprodukce každé scény.

CEC (Consumer Electronics Controls) je způsob komunikace a ovládání zařízení připojených pomocí kabelů HDMI. Funkce umožňuje jednomu zařízení ovládat základní funkce jiného zařízení, jako je vypnutí zařízení, změna vybraného vstupu televizoru, změna kanálu i hlasitosti. Funkce HDMI CEC se nejčastěji používá k vzájemnému ovládání nebo synchronizaci televizorů, soundbarů, set-top boxů, herních konzolí a domácích kin.
.
Display Stream Compression (DSC) je vizuálně bezeztrátová kompresní technika vyvinutá asociací Video Electronics Standards Association (VESA), která se používá v displejích k dosažení vyšších rozlišení při vyšších obnovovacích frekvencích. Kabel podporuje verzi DSC 1.2.
HFR je metoda přenosu obrazu, která poskytuje vyšší kvalitu pohyblivého obrazu 4K (Ultra HD) zvýšením počtu zobrazených snímků za sekundu. Díky tomu vypadají rychlé akční programy nebo sportovní přenosy mnohem realističtěji. Technika HFR vytváří snímky s plynulou reprodukcí pohybu a eliminuje rozmazání a chvění.
.
Proměnlivá obnovovací frekvence (VRR) snižuje nebo odstraňuje zpoždění, zadrhávání a trhání snímků a zajišťuje plynulejší pohyb ve hrách.
Quick Frame Transport (QFT) snižuje latenci tím, že přenáší jednotlivé snímky přes HDMI tak rychle, jak je to jen možné. QFT poskytuje plynulejší hraní bez zpoždění.
Automatický režim nízkého zpoždění (ALLM). Přístroj se automaticky přepne do režimu nízkého zpoždění v závislosti na obsahu přehrávání. Příkladem je použití televizoru a herní konzole (kompatibilní s ALLM), kde je důležitá rychlost a absence zpoždění zobrazovaného obrazu.
.

Specifikace

Název HDMI 1 m cable v2.1 8K @ 60 Hz
Typ zboží HDMI cable
Výrobce Dipol
Brand SIGNAL
Specifications
Connectors strana 1 HDMI A
strana 2 HDMI A
Length m 1
HDMI standard
Conductor thickness AWG 30
Design Slim
Filters No
Max. pixel frequency MHz 1200
Maximum bandwidth TMDS Gbps 48
Maximum video bandwidth Gbps
Maximum audio bandwidth  Mbps
Maximum color depth bit/px 48
Maximum connector resolution 24-bit/px 7680×4320
30-bit/px 7680×4320
36-bit/px 7680×4320
24-bit/px 7680×4320
sRGB Yes
YCbCr Yes
8-channel audio LPCM/192 kHz/24-bit Yes
Consumer Electronic Control (CEC) Yes
DVD-Audio support Yes
Super Audio CD (DSD) support Yes
Deep Color Yes
xvYCC Yes
AV-sync Yes
Dolby TrueHD compliance Yes
DTS-HD Master Audio compliance Yes
Updated CEC command list Yes
Ethernet channel Yes
Return audio channel Yes
3D via HDMI Yes
4K × 2K resolution support Yes
Dynamic HDR Yes
Improved return audio channel Yes
Video compression (DSC) Yes
Automatic low latency mode (ALLM) Yes