Sendun SD-9+ svářečka optických vláken, krabice + sada nářadí

Kód zboží: L5877
23851,52 Kč 34073,60 Kč
Předchozí nejnižší cena: 23851,52 Kč
Cena s DPH Sleva Množství platnost
34073,60 Kč 0 % -
23851,52 Kč 30 % od 1 ks. 2024-06-30
Dostupný
Sendun SD-9 je určen ke spojování optických vláken. Využívá technologii polohování na jádro s funkcí automatického zaostřování.
• 6 motorů pro polohování vláken
• 4jádrový procesor pro rychlost provozu
• Polohování k jádru nebo k plášti vlákna
• Může pracovat v automatickém režimu nebo v jedné ze 41 předvoleb
• Vestavěný měřič optického výkonu a vizuální vyhledávač poruch VFL
• Zvětšení obrazu x380
• Rychlost motoru
• Minimální doba svařování 5 sekund
• Minimální doba svařování 40 mm svařovacího štítu 11 s
• 4,3'' dotykový displej
• 7200 mAh baterie umožňující v průměru 320 svařovacích + těsnicích cyklů
• Životnost elektrody přibližně 5 000 svarů.
• Univerzální držáky vláken
• Praktické, prostorné pouzdro
• Bohatá sada příslušenství
• Lámačka s funkcí autorotace
• Menu v angličtině nebo polštině

Záruka

Záruka 4 roky.

Podrobný popis

Sendun SD-9 je určen ke spojování optických vláken. Využívá technologii polohování na jádro s funkcí automatického zaostřování. 6 vysoce přesných motorů s vysokou rychlostí zajišťuje vysokou přesnost a nízké ztráty při svařování. Čtyřjádrový procesor umožňuje rychlou odezvu na povely uživatele.
Sendun je značka čínského výrobce svářeček optických vláken Tumtec. Tento výrobce má téměř 20 let zkušeností s výrobou tohoto typu zařízení a nabízí modely nižší, střední a vyšší třídy. Model Sendun SD-9 je určen pro všeobecné použití: připojení FTTH, všechny druhy připojení v sítích LAN, CTTV atd. Umožňuje trvalé připojení s nízkým útlumem.
Univerzální držáky vláken zajišťují pohodlí a rychlost práce - lze do nich umístit 250 μm a 900 μm vlákna v těsné nebo volné trubce, stejně jako patchcordové kabely a/nebo DROP kabely. Splicer, podobně jako dražší korejské nebo japonské splicery, nabízí kromě automatického režimu také 41 svařovacích programů, které mohou v určitých případech zajistit lepší výsledky - např. program pro splétání vláken G.652D s vlákny G.657.A1/2 apod. Pokročilí uživatelé si mohou vytvořit vlastní předvolby.
Svařovací programy určené pro různé scénáře spojování vláken spolu s možností úpravy jejich parametrů jsou v zařízeních této cenové kategorie vzácné. Například program SM-BI pro spojování standardních singl-mode (SM) vláken standardu G.652.D s vlákny G.657.A (BI - Bend Intensive). Zajímavou funkcí je program pro vytvoření útlumu - zde s útlumem 2 dB.
.
Plně automatické, rychlé a intuitivní ovládání je možné díky 4,3palcovému dotykovému displeji se zvětšením 380x. Díky snadno použitelnému grafickému uživatelskému rozhraní (GUI) menu je navigace a základní operace velmi rychlá.
.
Lidé, kteří dávají přednost standardnímu způsobu navigace a aktivace vybraných funkcí, mohou použít tlačítka na krytu svářečky. K dispozici jsou tato tlačítka: zapnutí/vypnutí svářečky, navigace, polohování vláken, svařování, resetování polohy motoru, zapnutí/vypnutí vařiče. Na předním panelu jsou tlačítka pro ovládání optického měřiče výkonu a vizuálního vyhledávače poruch.
=.
Sendun SD-9+ svářečka optických vláken, krabice + sada nářadí
Proces svařování a svařování ochranného štítu může trvat celkem 16 sekund (5 sekund svařování + 11 sekund svařování ochranného štítu). Tato skutečnost může mít značný význam při realizaci instalací desítek až stovek svarů. Elektrody umožňují provést přibližně 5000 svarů. Součástí sady je přídavná sada elektrod.
Inovativní a patentovaná nová konstrukce zásuvky s odpojitelným terminálem umožňuje připojení na bázi konektorů SoC: LC SC FC ST. Univerzální držáky vláken umožňují připojení mnohovidových a jednovidových vláken s pokrytím 250 μm a 900 μm v těsné, polotěsné a volné trubce.
Provozní okno pro měřič optického výkonu a VFL.
Svářečka zaznamenává podrobnosti o každém svaru, včetně útlumu a přesné doby provedení, jakož i parametry oblouku a polohu motorů.
Svářečka má integrovaný měřič optického výkonu (-50 ~ +26 dBm, 850-1625 nm) a vizuální vyhledávač poruch VFL (15 mW, 650 nm). Tyto funkce mohou být užitečné při ověřování správnosti provedených instalací. Obě funkce lze aktivovat jak z nabídky přístroje, tak pomocí vyhrazených funkčních tlačítek na krytu svářečky.
Sendun SD-9+ svářečka optických vláken, krabice + sada nářadí
Sendun SD-9+ svářečka optických vláken, krabice + sada nářadí
Konektory pro měřák optického výkonu a vizuální lokátor VFL jsou umístěny na boku jednotky. Baterie SD-9+ je vybavena elektronickým indikátorem nabití. Nabíjecí konektor je umístěn v baterii, takže je možné ji nabíjet mimo jednotku. Užitečnou funkcí může být také možnost nastavení spony na opasek svářečky. Tato možnost je užitečná v situacích, kdy svářeč musí pracovat v neobvyklých polohách.
Baterie s kapacitou 7200 mAh umožňuje až 320 svařovacích cyklů + svařování štítem. Doba nabíjení baterie je pouhé 3 h. Konstrukce svářečky umožňuje velmi rychlou výměnu baterie (stisknutím tlačítka na krytu se baterie vysune).
Sendun SD-9+ svářečka optických vláken, krabice + sada nářadí
Tělo svářečky je pokryto ochrannou gumou, kryt svářecí komory a vařič jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu. Součástí nabízené sady je praktický box, který kromě svářečky obsahuje veškeré potřebné nářadí, napájecí zdroj a příslušenství. Provedení boxu bez vodicích lišt ve spodní části zajišťuje pohodlné používání a větší prostor pro příslušenství. Samotný box lze při instalaci použít jako stojan pro svářečku a jako stůl (díky přídavným prvkům zakrývajícím spodní prostor) - např. pro řezačku vláken.


Zásadním prvkem prodávané sady je lámačka 9C vybavená mechanismem automatického otáčení čepele po každém střihu vlákna. Díky tomu se čepel v průběhu času rovnoměrně opotřebovává a není nutné ji každých několik set řezů otáčet. Kromě toho má gilotina integrovanou nádobu na odřezky vláken a ochranné pouzdro z plastu.

Sendun SD-9+ svářečka optických vláken, krabice + sada nářadí
Charakteristické vlastnosti:
*6 motorů pro polohování vláken
*4jádrový procesor pro rychlý provoz
*Polohování k jádru nebo k plášti vlákna
*Možnost práce v automatickém režimu nebo v jednom ze 41 přednastavených režimů
*Vestavěný měřák optického výkonu a vizuální vyhledávač poruch VFL
*Zvětšení obrazu x380
*Rychlost motorů
*Minimální doba spojování 5 sekund
*Minimální doba spojování pro kryt spoje 40 mm 11 s
*4,3'' dotykový displej
*7200 mAh baterie umožňující průměrně 320 cyklů sváření + ohřev
*Životnost elektrod - přibližně 5 000 sváření
*Univerzální držáky vláken
*Praktická, prostorná krabice
*Bohatá sada příslušenství
*Lámačka s funkcí autorotace
*Menu v angličtině nebo polštině
Sada obsahuje:
  • Svářečka optických vláken Sendun SD-9,
  • nástrojová skříňka,
  • sada náhradních elektrod,
  • lámačka na řezání vláken,
  • univerzální odstraňovač izolace,
  • odizolovač pro ploché kabely,
  • flašku s dávkovačem,
  • čisticí kartáček, šroubovák,
  • pásek pro přenášení svářečky a popruh pro přenášení krabice,
  • napájecí nabíječka.
Poznámka: záruční doba na baterii a řezačku vláken je 12 měsíců.
Společnost Dipol je oficiálním distributorem svářečky Sendun SD-9/SD-9+.

Specifikace

Typ zboží Optická svářečka
Výrobce
Název
Umístění vláken For sheath, For the core
Min. doba svařování S
Min. doba utěsnění stínění spoje (40 mm) S
Počet motorů 6
Kalibrace elektrického oblouku automatic No
manual Yes
Autofocus Yes
Podporované typy vláken Single-mode G.652, G.653, G.655, G.657
Multimode G.651 – OM1, OM2, OM3, OM4
Útlum spoje (typický) single-mode fibers dB
multimode fibers dB
Útlum odrazu (min.) dB 60
Pevnost elektrod
Podporovaný průměr vlákna plášť μm 80 – 150
plášť μm 125 – 1000
Fiber cutting length 250 μm coating mm 8 – 16
coverage > 250 μm mm
Splice strength test N 2
Image magnification X axis
Y axis
both axes no data
Display diagonal inches
resolution p no data
type LCD
Battery type lithium
capacity mAh
charging time H
Power supply AC input voltage V 100 – 240
DC output voltage V
Current capacity A no data
Operating temperature range °C
Humidity (no condensation)
Weight splicer kg
Set kg 6
Rozměry splicer mm
box mm
Other